Fotovoltaické solárne meniče

Solárne striedače alebo, alebo solárny menič napätia prevádza variabilný jednosmerný prúd (DC) výstup z fotovoltaických (PV) panelov na úžitkový frekvenčný striedavý prúdu (AC), ktorý môže byť vyvedený do obchodnej elektrickej sietie, alebo použitý priamo na spotrebu.

 

Solárne meniče – invertory

majú špeciálne funkcie prispôsobené pre použitie s fotovoltaickým poľom, vrátane sledovania maximálneho bodu výkonu.

V našej ponuke, ktorú nájdete 3 základné typy meničov

  1. GRID ON = sieťový menič 
  2. ON GRID+OFF GRID = Hybridné meniče
  3. GRID OFF = ostrovný menič

 

Grid On meniče

GRID ON meniče sú navrhnuté tak, aby sa automaticky vypli pri strate AC siete z bezpečnostných dôvodov. Neposkytujú záložné napájanie počas výpadkov AC sieťe. Tieto meniče sú určený na premenu jednosmerného elektrického napätia generovaného na svorkách fotovoltického panelu po dopade fotónov na sieťové jednofázové, alebo trojfázové striedavé napätie.

 

OFF GRID meniče

OFF GRID – ostrovné, alebo Stand-alonestriedače sa používajú v izolovaných systémoch, kde menič čerpá energiu z batérií DC a batérie sú zásobované energiou z fotovoltaických panelov. Ostrovné meniče môžu tiež obsahovať integrálnou nabíjačky – regulátor nabíjania na doplnenie batérii zo striedavého zdroja prúdu. Takéto OFF GRID systémy sa inštalujú na chaty, karavany a domčeky bez prívodu distribuč. siete.

 

HYBRIDNÉ MENIČE

Inteligentný hybridný striedač alebo smartgrid menič je nová generácia meniče pre špecifické solárne systémy využívajúce obnoviteľné zdroje energie pre domácu spotrebu, a to najmä pre solárnych fotovoltaické inštalácie. Elektrická energia zo solárnych panelov je generovaný len v priebehu dňa, s maximom produkcie okolo poludnia. Táto elektrina kolíše a nie je synchronizovaný s elektrickou spotrebu domácnosti. Na prekonanie tejto medzery medzi tým, čo sa vyrába, a na potrebu večernej spotreby, kedy už nie je výroba z FV systému, je nutné uchovávať energiu pre neskoršie použitie a riadiť skladovanie a spotrebu energie..

 

Na výber sú vždy v ponuke 4 typy invertorov:

Huawei, Foxess, Fronius, Sofar

Značky Huawei-Foxess-Fronius a Sofar sú vysoko účinne produkty so spoľahlivým výkonom a vysokým výnosom. Tieto meniče dokážu spravovať aj jednosmerný skladovací systém.

Tieto meniče  sa v prípade výpadku sieťového napájania vypnú! Pokiaľ je pre Vás potrebné aby meniče naďalej fungovali, tak je potrebné doplniť o batérie.

Výhody

  • Topológia vysokoúčinného invertora, Max. Účinnosť 98,6%, európska efektívnosť 98%
  • Integrovaná ochrana pred bleskom pre DC aj AC
  • Integrované rozhranie pre ukladanie energie prostredníctvom Plug&Play
  • Optimalizovaný AC konektor pre rýchle zapojenie
  • Podporuje konfiguráciu meniča jedným kliknutím